Systemy rynnowe – istotna część konstrukcji dachu

Zobacz, gdzie kupić orynnowanie dachu.

Systemy dachowe składają się z wielu elementów. Wśród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich trwałości oraz komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia wydajne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu problemów związanych z jej zbieraniem się. Nie powinniśmy zatem lekceważyć wyboru odpowiednich elementów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zadanie niełatwe i wymagające fachowej wiedzy oraz zdolności – tak samo jak montaż systemów rynnowych. Co wobec tego winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią te systemy? Z jakich modułów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – z jakich modułów się składają?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z licznych mniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z rozmaitego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa woda schodząca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu lub pod ziemią, których funkcją jest odprowadzenie wody do ścieków. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na rogach budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer wraz z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a potem do ścieków.

Rynny metalowe, plastikowe albo PCV – co kupić?

W asortymencie hurtowników znajdziemy systemy rynnowe wyprodukowane z kilku surowców – między innymi z metalu lub PCV. Które z nich będą odpowiednie? To zależy od rodzaju obiektu budowlanego i tego, w jakim stopniu jest on narażony na opady. Decyzję o wyborze konkretnego systemu rynien trzeba więc skonsultować z profesjonalistą.

Dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08