Utrzymanie czystości w domu i w firmie – mopy do mycia podłóg

Szukasz wiadra z mopem? Zobacz tu

Czyszczenie podłogi wydaje się zadaniem bardzo prostym – wystarczy mop, woda i odpowiednia ilość płynu. Sprawa się jednakże komplikuje, jeśli chodzi o nietypowe, ciężkie do usunięcia zabrudzenia bądź sporą powierzchnię. Wtedy należy sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym leży ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi codziennie w naszych domach sprzętami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, powinno się wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłóg?

Cechy najlepszych mopów do mycia podłóg?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim dwa czynniki – jego szerokość oraz materiał, z którego go wykonano. Pierwsza cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię można wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, gdy mop ma służyć do mycia podłóg o znacznym metrażu – na przykład sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego solidność. Warto również mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej czyszczą ubrudzenia niż miękkie.

Mocny trzonek i wiadro – ważne akcesoria do mopów profesjonalnych

Sam mop to za mało, by pracownicy zespołów sprzątających mogli efektywnie i błyskawicznie myć posadzki. Nieomal równie ważne są także akcesoria pomocnicze. Pośród nich specjalną uwagę należy zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dostosowana do wzrostu użytkownika, a on sam powinien być stosunkowo lekki. Tylko wówczas użycie mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a odpowiednio dobrane w dużej mierze ułatwia i skraca czas czyszczenia podłóg. Podczas sprzątanie ogromnych powierzchni zalecamy używać zestawu wiadro plus mop.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]