Worki spożywcze i na pojemniki euro – z czego są wytwarzane?

Zamów worki foliowe do skrzynek e2.

Folia polietylenowa to materiał, bez którego nie wyobrażamy sobie współcześnie życia. Produkuje się z niej zarówno worki używane w gospodarstwie domowym, jak i produkty foliowe używane m.in. w sektorze spożywczym.

Worki do skrzynek euro – odporne na temperatury poniżej zera

Polimer etenu, innymi słowy polietylen, stosowany jest często w produkcji przemysłowej. Najpopularniejsza jego postać to prawdopodobnie worki na śmieci. W ich produkcji wykorzystuje się zarówno polietylen o niskiej gęstości (w skrócie LDPE), jak i polietylen o wysokiej gęstości (HDPE). HDPE jest mniej przezroczysty, jednakże ma wyższą temperaturę topnienia oraz charakteryzuje się lepszą odpornością mechaniczną. Z folii tego typu produkuje się m.in. wytrzymałe worki na odpady. Tymczasem LDPE jest przejrzysty, bezzapachowy i dość miękki, a dzięki temu niesłychanie giętki. Nie jest tak wytrzymały na znaczne temperatury, za to w tych niższych utrzymuje swoją elastyczność. Przydaje się to w branży spożywczej, głównie tam, w których składuje i dostarcza się zamrożone żywność. Dla przemysłu spożywczego z LDPE wytwarza się worki foliowe E2 dopasowane do skrzynek w kilku rozmiarach. Co ważne, worki z takim przeznaczeniem muszą mieć certyfikaty dopuszczające je do kontaktu z artykułami żywnościowymi.

Pojemniki, przezroczysta folia pakunkowa i pozostałe artykuły foliowe

Z polietylenu wytwarza się także sporo innych artykułów dla rozlicznych sektorów przemysłu. To przykładowo różnego rodzaju opakowania, przejrzysta folia pakunkowa (też ta termokurczliwą), rury, a nawet żagle oraz mocne żyłki. Jest to też tworzywo, z którego Global Food Hygiene – polski producent odzieży ochronnej – zaprojektował jednorazowe, przezroczyste oraz antystatyczne peleryny dla branży fryzjerskiej. Peleryny wytwarzane są z folii LDPE w dwóch rozmiarach i w pięciu kolorach, a sprzedawane są w formie poręcznej rolki ze zrywką, którą pasuje do dozowników.

Dane adresowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]