Zawsze czyste dłonie – antybakteryjny żel do rąk

Szukasz mydła antybakteryjnego? Kliknij tu.

Na jednym centymetrze kwadratowym skóry rąk może znajdować się aż pięć milionów komórek drobnoustrojów. Gros tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach przenoszą się wirusy, pasożyty i bakterie, które wywołują groźne choroby. Z tego powodu higiena rąk jest absolutnie nieodzowna. Za pomocą zwykłego mydła jesteśmy w stanie jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90 procent bakterii. Zazwyczaj to wystarczający rezultat, jakkolwiek w wielu przypadkach konieczne będzie użycie dużo skuteczniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – zastosowania

Mydło antybakteryjne znajduje zastosowanie w wielu sferach życia. Najpopularniejsze jest w instytucjach służby zdrowia – gabinetach dentystycznych, szpitalach i przychodniach. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają bezpośredni kontakt ze skórą pacjentów i żyjącymi na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk bezsprzecznie powinni sięgać również zatrudnieni w przemyśle gastronomicznym – w szczególności po przygotowywaniu dań z jajek, mięsa (głównie drobiowego) czy mleka, ponieważ te artykuły spożywcze, gdy są surowe, często są zakażone bakteriami.

Rodzaje preparatów do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie z dodatkiem substancji likwidujących komórki drobnoustrojów – najczęściej jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują również pod postacią żelu lub płynu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk dostępne są w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, przeznaczonych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko posiadających fotokomórkę lub przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]