Antenowy wzmacniacz DVB-T wzmocni sygnał antenowy

Znajdź wzmacniacz DVB T na telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze.

Oglądanie telewizji stało się obecnie codziennością. Na telewizor spoglądamy przy sączeniu porannej herbaty i przy spożywanej wieczorem kolacji. Programy telewizyjne oglądają maluchy, młodzież, osoby będące w średnim wieku oraz ci już nieco starsi. W bogatej ofercie programowej każdy wyszuka coś odpowiedniego dla siebie. Niestety, czasami sygnał okazuje się być tak słaby, że odbiór ulubionego kanału jest zwyczajnie nieosiągalny. Idealnym rozwiązaniem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, do których zalicza się m. in. wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T jest przydatny?

Należy pamiętać, że siła sygnału bywa tym niższa, im większa odległość oddziela antenę od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym złączu, co znaczy, że dobrym rozwiązaniem okazuje się być ograniczenie ilości gniazd antenowych, a także unikanie sztukowania kabli. Użycie wzmacniacza powoduje, że sygnał staje się mocniejszy, a tym samym odbieramy znacznie wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze montowane są zaraz za anteną lub tuż przed telewizorem. Punkty ich umieszczenia uzależnione jest od tego, w jaki sposób zbudowana jest sieć. Trzeba dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się nie tylko w wypadku telewizji, ale też radioodbiornika.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są obecnie produkowane?

Wyróżnia się kilka rodzajów wzmacniaczy antenowych. Na ten moment stosować można wzmacniacze budynkowe, kanałowe, masztowe oraz pasmowe. Wzmacniacz pasmowy sprawdza się wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy okazuje się być za słaby. Montuje się go naprawdę blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny typ wzmacniacza – uwydatnia on przekaz jedynie wybranych kanałów, lecz jednocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy sprawdza się wówczas, gdy sieć antenowa jest mała. To wykorzystywanie właśnie jego polecane jest w domkach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a następnie stroi na paru pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę dużych sieciach.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]