Portal wiedzy o zdrowiu – traktuj go jako wskazówkę a nie podręcznik medyczny!

Nie możesz znaleźć portalu zdrowia? Odwiedź revelare.pl.

W sieci da się niezwykle szybko zdobyć informacje o dowolnej sferze życia. Internauci mają w szczególności słabość do pytania w Google o kwestie zdrowotne, częstokroć wręcz poprzedzając definitywną decyzję o konsultacji ze specjalistą dniami buszowania po sieci w celu odszukania na własną rękę rozwiązania problemu. Jednak czy to mądry model wykorzystywania wiedzy zamieszczanej na portalach o urodzie i zdrowiu?

Blog o zdrowym stylu życia jako doskonałe źródło pomocnej wiedzy

W natłoku artykułów o zabiegach estetycznych, medycynie i dietach udostępnianych w internecie znajdzie się wiele wiarygodnych treści opracowanych zarówno przez specjalistów, jak i przez ludzi zafascynowanych tematyką zdrowia i od lat pracujących w branżach powiązanych z medycyną. Jednakże korzystanie z informacji dostępnych na portalach o urodzie bądź zdrowiu nie powinno (a właściwie nie może!) opierać się na przyjęcie ich za alternatywę dla kontaktu ze specjalistą. Portal o urodzie oraz zdrowiu, jeśli zapewnia sprawdzonych informacje, może natomiast być znakomitym źródłem pobocznej wiedzy, która uprości czytelnikowi nawigację po świecie krajowej służby zdrowia. Przeczytanie w sieci drobiazgowego opisu operacji wyjaśnionej niemedycznym językiem pomoże oswoić pacjenta z procedurą planowanego zabiegu i zminimalizować stres z nim związany. Z kolei artykuł przedstawiający objawy poprzedzające jakąś z chorób, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może później pomóc mu lepiej zakomunikować swoje obawy lekarzowi pierwszego kontaktu.

Warto subskrybować portale z ciekawostkami o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl