Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Na wpmagus.pl zamówisz usuwanie wirusów ze strony www.

WordPress stał się w ostatnich latach tak modnym CMS-em, iż ilość sklepów i witryninternetowych działających z jego wykorzystaniem liczy się w tym momencie w setkach milionów. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony wykonane na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerskich. W razie zawirusowania strony, nieodzowne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Jak poznać zainfekowanego WordPressa?

Nie dajesz rady zalogować się na witrynę? Obrazy zmieniły się nie przez Ciebie? Na witrynie pojawiły się przekierowania do nieznanych Ci portali? A może ze witryny wysyłana jest niechciana poczta? To jedynie parę z potencjalnych symptomów alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takich sytuacjach nieodzowne jest ekspresowe działanie, żeby znaleźć powód infekcji i przywrócić stronę do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek lub po atakach hakerskich warto powierzyć fachowcom od tego rodzaju działań, gdyż naprawa zawirusowanego WordPressa zwykle przekracza umiejętności osób, które na co dzień zajmują się tylko tworzeniem sklepów oraz stron internetowych na tym CMS-ie.

Czyszczenie infekcji WordPress – kompleksowe sprawdzenie baz danych i plików strony

Profesjonaliści zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron opartych na WordPressie podczas swoich operacji naprawczych wykonują kompleksowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Badają kod zastosowanych na stronie szablonów oraz wtyczek, a także pliki htaccess oraz wp-config. W trakcie czyszczenia zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zredukują zagrożenie ponownej infekcji. Jeśli długotrwała infekcja mogła spowodować dodanie strony do listy zagrożeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa specjaliści podejmują także niezbędne kroki w celu skreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Likwidacja wszelkich efektów ataku hakerskiego nie daje pewności, że taki przypadek nie przydarzy się w przyszłości, stąd istotne jest cykliczne aktualizowanie CMS-a oraz wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]