Wypełnianie zmarszczek i powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kliknij w to miejsce, jeśli szukasz szczegółowych wiadomości na temat wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy to związek organiczny, który od dziesięcioleci wykorzystywany jest do wytwarzania kosmetyków oraz w licznych zabiegach medycznych. Kwas ten ma wiąże ogromne ilości cząsteczek H2O, z tej przyczyny dodawany jest powszechnie do peelingów czy serum nawilżających . Co ważne, kwas hialuronowy występuje w organizmie człowieka, zatem niezmiernie rzadko powoduje alergię. W medycynie estetycznej natomiast ten związek używany jest na ogół do modelowania rysów twarzy, wypełniania zmarszczek (zarówno głębokich, jak i płytkich), a także powiększania ust.

Wypełnianie zmarszczek usieciowanym kwasem hialuronowym

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym ma na celu przede wszystkim przyciągnięcie do skóry H2O (jedna cząsteczka kwasu potrafi związać blisko 250 cząsteczek wody!), ale również sprowokowanie fibroblastów do wyzwalania większych ilości kolagenu i w następstwie sprawienie, iż skóra znów stanie się naprężona. Najczęstszym zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, z reguły tych widocznych blisko nosa i ust (tzw. bruzd nosowo-wargowych), bruzd przy oczach i na brodzie bądź głębokich zmarszczek czołowych. Kwas napiera na skórę od wewnątrz, co sprawia, że zmarszczka po chwili jest niedostrzegalna. W zabiegach wypełniających stosuje się usieciowany kwas hialuronowy, który jest bardziej stabilny, a w następstwie tego znacznie trwalszy. Jest metabolizowany wolniej, dzięki czemu skutki zabiegu są widoczne nawet przez dwa lata.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – zabieg trwający pół godziny

Poza modelowaniem twarzy oraz wypełnieniem zmarszczek, powszechnym zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego przeprowadzanym w centrach medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Decydują się na niego najczęściej osoby, które nie są zadowolone z konturu oraz rozmiaru ust albo których usta nie są symetryczne. Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym trwa przeważnie pół godziny, przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, a preparat z kwasem wstrzykuje się w wybrane miejsca ust za pomocą kaniuli, innymi słowy “tępej igły”. Poprawnie przeprowadzony zabieg przynosi efekt bardziej regularnych, pełnych, ale w dalszym ciągu naturalnie prezentujących się ust.

Dane adresowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]