Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Wstąp do biura rachunkowego Katowice, aby uzyskać rzetelną pomoc profesjonalistów.

Prowadzenie finansów w małych przedsiębiorstwach okazuje się często źródłem niemałych problemów. Mikrofirmy zazwyczaj nie są w stanie zatrudnić specjalisty na stałe, zaś ich szefowie nie zawsze przygotowani na to, aby starannie zarządzać budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż sądzi wielu czytelników – wystarczy tylko postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, iż poziom usług okaże się zadowalający?

Zalety korzystania z usług biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić zwłaszcza z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli zostawimy budżet przedsiębiorstwa profesjonalistom ds. finansów, otrzymamy gwarancję, że skutkiem możliwych kontroli wykonywanych przez fiskusa nie będzie wystawienie kary. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to także oszczędność funduszy oraz czasu – nie trzeba zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani przyjmować do pracy specjalisty na pełen etat. Należy także napomknąć o wygodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Współcześnie nie ma już konieczności regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, gdyż dużo kwestii można koordynować z opiekunem naszej firmy komunikując się przez e-mail.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się kierować się jedynie cennikiem usług – podejrzanie niskie ceny usług zwykle zwiastują ich niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego specjaliści zdobyli właściwe certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku bądź certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Dane adresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]