Catering świąteczny dla firm i nie tylko – jakie dania można zamówić?

Catering świąteczny Katowice - usługa na miarę waszych potrzeb.

Ostatni miesiąc roku to czas, który spędzamy najczęściej z bliskimi, jednakże spotkania świąteczne odbywają się również w firmach. Częstokroć personel firmy aranżuje je na własną rękę, samodzielnie gotując bożonarodzeniowe potrawy, jednakże w sporych przedsiębiorstwach ten sposób działania się nie sprawdza. Aby więc pomóc sobie w kwestii organizacji firmowych śniadań wigilijnych, tych w małym gronie, jak i tych na dziesiątki osób, rekomendujemy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Rodzime świąteczne dania – co oferuje catering świąteczny?

Oczywiście, na bożonarodzeniowym stole muszą zająć swoje miejsce rodzime świąteczne potrawy. To przede wszystkim dania rybne, np. chrupiący filet z pstrąga bądź karpia oraz staropolskie zupy – koniecznie żurek i barszcz czerwony, ewentualnie również zupa grzybowa. Na talerzach nie może zabraknąć też uszek z kapustą i grzybami, które najczęściej serwowane są wespół z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby kompletna bez chłodnych przekąsek, przykładowo bez sałatki warzywnej czy śledzia z borowikami. Warto także zatroszczyć się o pyszny specjał na koniec spotkania. Na stół wigilijny polecamy kutię z miodem, lekki sernik albo makowiec.

O czym pamiętać zamawiając catering świąteczny?

Za organizację bożonarodzeniowego spotkania w firmie należy wziąć się z odpowiednim wyprzedzeniem. Powinieneś uzgodnić termin wydarzenia i zestawić go z planem urlopów pracowników. Pozwala to dokładniej ustalić przypuszczalną liczbę uczestników imprezy, a w rezultacie pomoże zamówić stosowną liczbę porcji. Dobrym rozwiązaniem jest porozmawiać z zatrudnionymi o menu i wespół zdecydować się na te potrawy z oferty firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Ważne jest też to, aby mieć wiedzę czy któryś z pracowników może mieć reakcję alergiczną, przykładowo na orzechy, które używane są w cieście, albo są w załodze firmy wegetarianie. Dla tych pracowników trzeba zamówić potrawy pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe oferujące menu świąteczne przyjmują zlecenia przez większą cześć grudnia, ale nie powinno się robić tego w ostatniej chwili.

Dane adresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]