Chirurg stomatolog przywróci piękny uśmiech

Nie każde schorzenia zębów możemy wyleczyć zwykłymi technikami. Jeżeli okazują się one nieskuteczne, jedynym rozwiązaniem jest zwykle któraś z metod chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się między innymi w razie uszkodzeń dziąseł, znacznych uszkodzeń uzębienia, potrzeby wykonania sztucznych zębów lub koron i schorzeń tkanek miękkich, takich jak wszelkiego typu guzy lub owrzodzenia. Jakie metody są zatem wykorzystywane podczas kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego lekarza wybrać się, żeby leczenie było były bezbolesne, a nie przytrafiły się nam niemiłe niespodzianki?

Jak pomoże chirurg stomatolog?

Na pewno najczęściej przeprowadzanym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem okazują się usunięcia zębów – także tych znacznie uszkodzonych, wymagających nacięcia dziąsła i dłutowania. W przypadku sporych ubytków czy chorych po złamaniach potrzebne jest niekiedy zrekonstruowanie kości – to też wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się również leczeniem wszelkich schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych przed chwilą nowotworów czy narośli – oraz regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać specjalistę?

Jak nietrudno się domyślić, znalezienie złego chirurga stomatologa może być przyczyną sporych problemów. Dobrze więc powiedzieć parę słów o tym, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog i czym kierować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najistotniejsze jest niewątpliwie to, aby wykorzystywał on tylko nowoczesne urządzenia oraz, co najważniejsze, leki znieczulające. Spore znaczenie ma również nastrój w gabinecie i stosunek stomatologa do chorych – sporo powiedzą nam o nim komentarze dotychczasowych pacjentów, które wyszukamy na przykład w sieci bądź w gronie bliskich.