Gdy planujesz remont zadbaj o wywóz odpadów

Przebudowa lub budowa domu, prace w ogrodzie sprzątanie strychu bądź piwnicy, remont mieszkania – co łączy te, z pozoru kompletnie niepowiązane ze sobą zajęcia? W ich przypadku pojawiają się znaczne ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Zniszczone meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone należy dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Jak jednak postąpić, jeśli nie możemy przewieźć ich samodzielnie? W takich sytuacjach najrozsądniej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz śmieci w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe zapewnia klientowi kontener o pojemności dobranej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe przechowywanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od klienta wypełniony kontener na śmieci. To na niej spoczywa teraz obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z prawem, co czyni to rozwiązanie praktycznym i bezproblemowym.

Komu zalecamy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z jasnych przyczyn usługi tego typu największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie mogą zapewnić transportu odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest też niejednokrotnie wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego między innymi przedsiębiorstwa ogrodnicze, remontowe czy budowlane. W sezonie zimowym to też najlepsza metoda na magazynowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z parkingów, boisk, trawników czy dróg wewnętrznych.