Implantologia – co warto wiedzieć?

Dawniej osoby, które z różnych powodów straciły zęby, zmuszone były do tego, aby używać sztucznych szczęk. Nie było to jednak najlepsze wyjście, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej opieki, a ich zakładanie nie będzie zbyt wygodne. Z tego powodu tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które są znacznie wygodniejsze, ale także mają wiele innych plusów. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie widocznych długo efektów, ograniczając do zera ryzyko poluzowania implantu. Dobrze zatem powiedzieć kilka słów o tym, jak przebiega operacja wykonania implantów zębowych, które rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębów.

Implanty zębów – jak przebiega zabieg?

Współcześnie implantologia wykorzystuje 2 typy implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm oraz nieco krótsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia zaś umożliwia znaczne skrócenie okresu dochodzenia do siebie – chory nie notuje żadnych bólów nawet po 90 dniach. Do tego czasu musi wykorzystywać zimne kompresy, a od razu po zabiegu – wystrzegać się gorących dań, papierosów oraz napojów wyskokowych. Istotne jest także stosowanie odpowiednich płukanek, które zmniejszają ból oraz obrzęk.

Efektywna i bezpieczna implantologia

Implantologia wywiera spory wpływ na jakość codziennego funkcjonowania chorych – z tego względu bardzo istotne okazuje się to, żeby znaleźć odpowiedniego stomatologia. Jak więc ustrzec się przykrych niespodzianek i problemów zdrowotnych? Dobrze zrobimy zlecając wykonanie implantów zębowych stomatologowi ze sporym stażem oraz pozytywnymi komentarzami dotychczasowych pacjentów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu stomatologicznego na pewno znajdziemy istotne informacje.