Komunia – jak je zorganizować i jak wybrać odpowiednią salę?

Korzystna oferta komunii w Krakowie znajduje się w tym miejscu.

Impreza komunijna jest dla pociechy równie oczekiwanym zdarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, gdyż to zazwyczaj pierwsza naprawdę poważna zabawa dla rodziny, na której dziecko wie, iż cała uwaga skupiona jest tylko na nim. Wobec tego rodzice robią wszystko, żeby ten dzień utrwalił się na całe życie w jego pamięci.

Lokal na komunię – wynajmij natychmiast jak będzie wyznaczona data wydarzenia

Jeszcze przed wysyłaniem zaproszeń na sakrament rodzice muszą określić czy przyjmą gości we własnym mieszkaniu czy konieczne będzie wynajęcie lokalu. Goszczenie gości w domu jest zwykle możliwe wtedy, jeśli urządzamy uroczysty obiad jedynie dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, ale to już rzadkie przypadki. Obiady z okazji pierwszej komunii zmieniły się w ostatnich dekadach w huczne eventy rodzinne, na które zaprasza się niekiedy do stu gości, dlatego też zazwyczaj urządzane są w salach weselnych bądź restauracjach. Jeśli chcemy wynająć najładniejszą salę, trzeba wziąć się za poszukiwania lokalu, jak tylko będzie ogłoszony dzień komunii. W okresie komunijnym sporą trudnością może okazać się również zatrudnienie dobrego dostawcy cateringu, stąd radzimy wybrać taki lokal na organizację przyjęcia, który współpracuje na stałe z profesjonalną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w opracowaniu menu na komunię. Istotne jest także to, żeby sala na komunię umiejscowiona była tak, żeby dojazd wszystkich gości z kościoła był szybki oraz wygodny.

Organizacja komunii – o czym warto pamiętać?

Nie zapomnij wynająć fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale także odbywającą się później zabawę gości. Tradycją stały się także stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię powinna więc oferować prześliczne, estetyczne wnętrza. Kolejnym plusem będzie dostęp do przylegającego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie uda się urządzić sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Opcja skorzystania z ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich gości imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich wielu, zalecamy zastanowić się nad skorzystaniem z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas różnymi zabawami.
Naturalnie, goście obiadu komunijnego przyniosą upominki dla dziecka. Rodzice z reguły dają im pełną dowolność z tym zakresie. Jednak nie będzie w źle odbierane, jeśli uwzględnimy w zaproszeniu, że nie zgadzamy się na niektóre typy prezentów, przykładowo zabawki militarne albo quada.

Dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]