druk 3D Kraków, drukowanie 3D

Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zamawia? Oferta takich usług jest adresowana głównie do projektantów CAD, konstruktorów, inżynierów, pracowników sekcji technicznych i badawczo-rozwojowych, jak również przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda firma bądź osoba, która potrzebuje prototypu bądź modelu koncepcyjnego wykonanego przy pomocy technologii PolyJet, DMLS, FDM, oraz SLS,SLA, może złożyć zamówienie na te usługę zakładając, iż nie dysponuje własną drukarką 3D.

Wydruki 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w obszarze profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – oprócz asortymentu świadczy też usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Nie licząc wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie firmy znajduje się też baza wiedzy. Umieszczono tam zarówno informacje opracowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. Firma CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Wydruk 3D w technologii SLA dla szybkiego prototypowania

Drukowanie 3D w technologii SLA to pierwsza, pionierska metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – zwana również stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką lasera. Do kogo adresowana jest usługa drukowanie 3D metodą SLA? Do przedsiębiorstw lub osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technika, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk bardzo cienkich elementów, wyrazistych krawędzi, detali oraz wygładzonej powierzchni.

Drukowanie 3D w technologii SLS

Metoda wydruku 3D w technologii SLS przebiega na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Także tutaj nakładane są następne warstwy materiału – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najważniejsze atuty tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego zapewnia trwałość chemiczną i mechaniczną oraz wyrazistość konturów.

Druk 3D metodą FDM – barwne filamenty

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia druku 3D – za jej uznaniem stoi bardzo dobra relacja jakości do kosztów, jak również możliwość wykorzystywania filamentów w ogromnej gamie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM model pokrywa się kolejnymi warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany głównie przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys i drukarek 3D MakerBot. Tę metodę druku wykorzystują osoby potrzebujące prototypów albo modeli koncepcyjnych.

Dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]