Dowiedz się więcej o wywozie mebli Kraków.
Każdy z nas na pewno dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których w tej chwili już nie potrzebujemy, a których nie chcemy się pozbyć z różnych powodów. Najczęściej przestawiamy je do piwnicy, na strych czy też do komórki lokatorskiej, aby nie zajmowały miejsca w mieszkaniu. Rzecz jednak w tym, że po wielu latach także w tych pomieszczeniach robi się na tyle ciasno, iż zwyczajne ich użytkowanie okazuje się utrudnione. Dopiero to popycha wielu z nas do wykonania skrupulatnego sprzątania, stanowiącego sposobność do tego, by uwolnić się od zebranych przedmiotów. Takie duże porządki często urządzamy także, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie bądź kupujemy zaniedbaną nieruchomość. Trzeba zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak błyskawicznie przeprowadzić wywóz starych mebli ze strychu, piwnicy oraz domu.
Wywóz mebli – poznaj trzy zalecane rozwiązania
Odpady takie jak stare meble, połamane panele podłogowe lub ścienne, fragmenty ram okien czy sprzęty elektroniczne nie powinny trafić do zbiornika zarezerwowanego na śmieci komunalne. Chcąc się ich pozbyć, możemy skorzystać z paru możliwości. Pierwsze to odwiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania adekwatnie dużego auta. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich śmieci. Te mają miejsce zazwyczaj raz w miesiącu – do czasu najbliższej zbiórki musimy zatem zagospodarować miejsce na przetrzymanie rupieci znacznych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odbierze dostarczający go podmiot. Zatroszczy się on też o zgodną z prawem utylizację zebranych odpadków. Podmioty wypożyczające kontenery częstokroć świadczą także profesjonalną asystę przy opróżnianiu komórki, poddasza względnie całego magazynu.
Utylizacja starych mebli – na czym się opiera?
Jeżeli stare meble będą oddane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub firmy trudniącej się się utylizacją na co dzień, nie skończą spopielone ani nie trafią na wysypisko. Po zdemontowaniu ich na elementy składowe i podzieleniu komponentów wedle tworzywa, z którego są wykonane, mogą być po raz kolejny przetworzone i posłużyć do wyprodukowania nowych rzeczy. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w przeważnie są one wykonane, sprowadza się w większości wypadków do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które później wykorzystuje się do produkcji kolejnych biurek, łóżek oraz półek.
Dane adresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina
Mob.: +48 501 322 008
E-mail:
[email protected]