Planujesz chrzest dziecka? O tym trzeba pamiętać

Oferta lokalu na chrzciny w rozsądnej cenie. Sprawdź co dla Was mamy.

Dla rodziców sakrament chrztu jest pierwszym istotnym rodzinnym wydarzeniem, w którego centrum znajdzie się nowo narodzone dziecko, zatem troszczą się o to, by wszystko w ten dzień było dopracowane. Przygotowanie chrzcin bywa jednak trudnym zadaniem, szczególnie jeżeli na imprezie ma pojawić się duża liczba bliskich i znajomych. Niżej przeczytasz parę porad, które pomogą ci w tym zadaniu.

Nie ma się co śpieszyć – planuj chrzest bez pośpiechu

Dawniej chrzciny odbywały się od razu po narodzinach malucha, niekiedy nawet w tym samym dniu, ze względu na znaczną śmiertelność noworodków. Z czasem chrzest przeobraził się w istotny dzień nie tylko dla najbliższych malucha, zatem jest organizowany zwykle kilka miesięcy po jego urodzinach. Pozwala to na dogłębne rozważenie najważniejszych aspektów tej okoliczności, czyli wybór kościoła, w którym będzie udzielony sakrament, jak również rodziców chrzestnych. Wybierając w parafii dzień chrztu należy uwzględnić to, ile tygodni będzie nieodzowne na zaproszenie gości, jak również organizację dla nich poczęstunku oraz noclegu, jeśli będą jechać do nas z odległych miejscowości. W rozesłanych zaproszeniach warto umieścić prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojego przyjazdu, co jest potrzebne do obliczenia ile osób ostatecznie przyjdzie nam ugościć. Nie bójmy się też dać sygnał, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla dziecka. Rodzina głównie skupia się na zabawkach, natomiast rodzicom większą radość sprawią użyteczne prezenty, jak np. kołderka dla dziecka, fotelik do auta czy ubranka.

Jak znaleźć lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Zaledwie dekadę temu chrzciny organizowano najczęściej w domu rodziców dziecka, wskutek tego nie każdy obecny podczas mszy w kościele bywał gościem uroczystej imprezy. Dzisiaj obiad dla dużej grupy krewnych oraz bliskich i dalekich znajomych nowych rodziców to już standard. Przeglądając propozycje sal, gdzie można wyprawić chrzciny, szukaj tych, które nie tylko zapewnią bajecznie udekorowane wnętrza, ale także współdziałają z firmą cateringową, która przygotuje kartę dań współgrającą z charakterem obiadu oraz która zagwarantuje kompetentną obsługę gości. Jeśli sakrament ma mieć miejsce w ciepły miesiąc, warto wybrać salę na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast zanudzać się przy stole mogą bawić się na świeżym powietrzu, a rodzina albo fotograf wykona przepiękne zdjęcia. Istotny jest też taki dobór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, by dojazd z kościoła do miejsca docelowego był wygodny, podobnie jak późniejszy transport biesiadników do wynajętego noclegu albo domu.

Dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]