Uszczelnianie okien – dlaczego to ważne?

Na www.serwismeteo.pl sprawdzisz, kto oferuje uszczelnianie okien.

Stan techniczny okien ma duży wpływ na komfort domowników. Okna zabezpieczają mieszkanie przed zimnem i wilgocią, ale również separują je od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane bądź uszkodzone okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale też, z uwagi na pokaźną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien należy przeprowadzić przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego lekceważyć, gdyż po tym czasie ewentualne mankamenty mogą być już tak poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można rozpoznać po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, utrata energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, niskimi i wysokimi temperaturami, a także wiatrem mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale także i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]