Zbiorniki stalowe i zbiorniki fermentacyjne dla przemysłu

Stal nierdzewna to jeden z najbardziej stabilnych chemicznie stopów. Nie reaguje z kwasami, nie ulega korozji i zachowuje swoje właściwości nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wydziela się ze stopu i formuje na powierzchni niezauważalną warstwę. Chroni ona stal przed szkodliwym wpływem rozmaitych substancji chemicznych, jak również podnosi jej wytrzymałość na nieprzychylne warunki. Dzięki tym właściwościom zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne dla przemysłu kosmetycznym

Ze względu na fakt, że stal nierdzewna nie reaguje z związkami chemicznymi używanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są chętnie stosowane w tym przemyśle. Służą one zarówno do składowania dużych ilości gotowych preparatów, jak i do prowadzenia procesów produkcyjnych. Wspomniane wyżej cechy powodują, iż zbiornik ze stali nierdzewnej jest także idealnym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów wytwarzających i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w branży spożywczej

Zbiornik ze stali nierdzewnej jest często używany w przeróżnych przedsiębiorstwach z szeroko pojętej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa lub placówkach gastronomicznych. W piekarniach, gorzelniach czy browarach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wykonane z tego materiału. Usługi podmiotów zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszą się powodzeniem w sektorze spożywczym przede wszystkim dlatego, że na tego rodzaju naczyniach nie zbiera się osad, który mógłby sprzyjać zanieczyszczeniu ich zawartości drobnoustrojami czy dzikimi drożdżami.