Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Sprawdź, gdzie nabyć panele drewniane podłogowe

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje naprawdę kilka chwil, a każdy poradzi sobie z tym bez pomocy fachowców. Jak zatem układać panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy montować na niezbyt wilgotnym gruncie – maksymalna wilgotność wylewki to 3%. Nie wolno zapominać także o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Po powrocie ze sklepu nie wyjmuj ich z opakowania – powinieneś odstawić je na dwie doby, aż dobrze wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Zabierając się za układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – najlepiej robić to zaczynając od rogu pokoju. Przed ich montażem, upewnij się, czy nie są zepsute, bowiem później możesz mieć trudności z ich reklamacją. Zadbaj też o temperaturę podłoża – koniecznie musi być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – w ten sposób, żeby dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej ściany. Połączysz je za pomocą specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Panele podłogowe powinny pracować

Wyprodukowane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od zmian klimatu w domu. Musisz zatem zostawić szczeliny przyścienne o rozmiarze minimum jednego centymetra – nie będą widoczne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]