Kurs gotowania dla dzieci pod okiem zawodowego szefa kuchni

Pod tym linkiem odnajdziesz aktualną ofertę kursu gotowania dla dzieci.

Dzieci uwielbiają pomagać w kuchni – ozdabiać wypieki bądź przynosić i wybierać składniki. Chciałabyś rozwinąć zapał kulinarny swojego malucha? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, czego uczą takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci kształtuje pomysłowość młodych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do pociech w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W trakcie warsztatów dzieci rozwijają swoją pomysłowość oraz uczą się samodzielności i co istotne – nabywają pożyteczne umiejętności. A zarazem kapitalnie się bawią. Wybieranie oraz mieszanie składników, łączenie ulubionych smaków oraz opanowywanie prostych przepisów – całość sprawia, iż dzieci chętnie gotują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się też z regułami, jakie należy stosować w kuchni, co pozytywnie podnosi ich bezpieczeństwo w trakcie kucharzenia. W warsztatach partycypują też rodzice, dlatego jest to wspaniała okazja do spędzenia czasu wspólnie z potomkiem. Opiekunowie mogą obserwować kulinarne wysiłki swoich dzieci, a później posmakować tego, co przygotowały.

Jak prowadzone są warsztaty kulinarne dla dzieci?

Spotkania trwają trzy godziny zegarowe i organizowane są w Krakowie. W trakcie warsztatów uczestnicy szykują danie główne oraz deser. Mali entuzjaści kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – ugotować apetyczny makaron na słono bądź słodko, czy też podjąć się pieczenia aromatycznej, ozdobionej świeżymi dodatkami pizzy. W trakcie kursu dzieci przygotowują także pyszny deser – mus z polewą owocową oraz kruchym ciastem. Lekcja poprzez udział w zabawie to doskonała metoda na wykorzystanie wolnego czasu, a samodzielne przyrządzanie ukochanych potraw niesie pociechom wiele satysfakcji. Nawet najbardziej przekorny maluch będzie z zaangażowaniem przykładać się do pieczenia smacznej pizzy bądź ozdabiania deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci nadzoruje profesjonalny szef kuchni, który ma wieloletnią praktykę oraz odpowiednie podejście do maluchów.

Dane adresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]